TC ile SSK Gün Sorgulama

Her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı sigorta girişi yapılmışsa yani ssk primi ödenmişse tc ile ssk gün sorgulama yapabilir. Tc kimlik no ile şifresiz olarak gerçekleştirilir.

Çalışan her işçi ileride mağdur duruma düşmemek için ssk prim gün sayısını sorgulamalıdır. Bu işlem internetten saniyeler içinde gerçekleşmekte ve zaman almamaktadır. Sigortası eksik ödenen ya da sigorta işe girişi yapılmayan işçiler bu durumu SGK müdürlüklerine bildirmeliler ve ispat etmelidirler. TC ile ssk gün sorgulaması yapıldığında işverenin sosyal güvenlik kurumuna çalışanın kaç para brüt maaşla işe girdiği, aylık toplam ödenen ssk prim günü sayısı gibi önemli bilgiler yer alır. Bu bilgilerde bir tutarsızlık görüyorsanız durumu işverene ya da çalıştığınız iş yerinin muhasebe departmanına iletebilirsiniz. Çözüm bulamamanız durumunda ise mutlaka Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ‘nun yetkili birimine başvuruda bulunun. Onlar gerekli incelemeyi yapıp gaspedilen hakkınızı size kazandıracaklardır.

TC ile SSK Gün Sorgulama
TC ile SSK Gün Sorgulama

Günümüzde her işlem online olarak (anlık) internet üzerinden yapılabilmekte. Türkiye’de internetin gelişimi son 10 yılda kat be kat arttı. Bu gelişimi yakından takip eden kurumların başında da doğal olarak devlet kurumları gelmekte. Devletin vatandaşla en sıkı fıkı olan birimi ise SGK. Sgk vatandaşa en iyi hizmeti sunma amacıyla kendisini ve içeriğini sürekli güncellemekte ve insanlarla bilgi alışverini kolaylaştırmaktadır. Kimi zaman kısa süreli aksamalar olsa da SGK’nın hakkını yememek gerekir.

SGK uygulamaları içerisinde en sık kullanılanı ise ssk gün sorgulamadır. SSK gün sorgulam yapmak için sadece tc kimlik no bilgilerini bilmek yeterlidir. Sayfamızda tc ile ssk gün sorgulaması yapabileceğiniz bağlantı yer almaktadır. E-SGK uygulaması ile kolayca sigorta hizmet dökümüne ulaşıp prim gün sayısını öğrenebilme imkanına sahipsiniz.

Tc ile ssk gün sorgulama

Benzer Gönderiler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir