SSK Prim Sorgulama

Ssk prim sayısının toplamını öğrenmek için ssk prim sorgulaması yapmak yeterlidir. Bu uygulama sonucunda ödenmiş olan tüm sigorta primlerini görebilirsiniz.

Ssk prim sorgulama uygulaması uzun yıllardır var olan bir sorgu türüdür. Geçmişte bu işlemi yapmak, ssk sitesinin ağır çalışması sebebiyle uzun vakit almaktaydı ve kimi zamanlar ssk sicil numarası ile alınabilmekteydi. Günümüzde gelişen teknolojiye sgk da ayak uydurarak oldukça güzel bir sorgu paneli ile işlemin hızlı bir şekilde yapılmasına olanak sağladı.

Sigortalı çalışan ya da sigorta başlangıcı yapılan vatandaşlar ssk prim günlerinin toplamını ya da çalıştıkları ay için ödenen ssk prim sayısını bu sayede hızlı bir şekilde görüntüleyebilmekte ve döküm olarak alabilmektedir. Ssk prim sorgulama ile aynı zamanda sigortalılık durumu hakkında bilgi almanın yanı sıra ileriye dönük hesaplamalar da yapılabilmektedir. Örnek vermek gerekirse, ssk prim sayılarıyla emeklilik hesaplaması da yapılır. Malulen emeklilik başvurusu için de ssk prim sorgulamak gerekmektedir.

Ssk Prim Sorgulaması Nasıl Yapılmaktadır?

TC ile SSK Prim Sorgulama
TC ile SSK Prim Sorgulama

Yukarıda da sözünü ettiğim gibi, sgk’nın online işlemler alanından bu işlem tc kimlik no ile basit bir şekilde yapılabilmektedir. İlgili bağlantı sayfamızda yer aldığı için aramanıza gerek yok, zira sayfamızda şifresiz ssk prim sorgulamak için gerekli bağlantı yer almaktadır. Ssk prim sorgulaması alanına girdiğinizde, tc no bilgilerinin girilmesi istenir. Bu bilgiler yazıldığında sorgula denir ve size özel sigorta dökümü alanına ulaşılır. Burada yer alan hizmet bilgisi paneline girdiğinizde ssk prim dökümünüz toplam ve aylık hesapta yer almaktadır.

Ssk prim sorgulamasının bir diğer tarafı da e devlet şifresi ile yapılanıdır. Zaman ve şifre gereksinimi sebebiyle pek tercih edilmemektedir. Ama merak eden ve öğrenmek isteyenler için e devlet şifresi ile ssk prim sorgulaması nasıl yapılır konusuna bakabilirsiniz.

SSK Prim Sorgulama

Benzer Gönderiler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir