Tc ile Şifresiz SSK Sorgulama

SSK prim sorgulama ekranı, 2014 yılında daha fazla sorgu işlemi eklenerek vatandaşın sigorta prim gün ve hizmet dökümü almaları konusunun yanısıra rapor parası, emeklilik işlemleri gibi yeni menülerin eklenmesiyle bilgiye ulaşımı daha da kolaylaştırdı.
Çalışan ve ssk sigorta primi ödenen kişi bundan emin olmak için ssk prim sorgulama yapar ve güncel olarak kaç gün sigortam ödenmiş sorusuna yanıt arar.
SSK sorgulama uygulamasını kullanırken dikkat edilmesi gereken nokta, bir önceki ayın sigorta primi ekrana sonraki ayın 22sinden sonra düşer. Yani genel olarak ssk prim sorgulama sorunlarından biri sigortam görünmüyor olduğu için bu konuda yukarıdaki bilgiye göre işlem yapabilirsiniz. Özellikle yeni iş başı yapanlar ssk prim sorgulamasını yaparlarken dikkatli olmalıdır. Zira bir çok işyeri deneme olarak çalışanın bir kaç ay sigorta primini yatırmamakta ve işçi aleyhine bir durum ortaya çıkmaktadır. Bu gibi sorunla karşılaşanlar fazla vakit kaybetmeden çalıştığı iş yerinin muhasebesinden konu hakkında bilgi sahibi olabilirler.
Toplam birikmiş ssk ya da SGK sigorta primi sorgulamak için bilgisayar ya da cep telefonundan esgm hizmet sorgulama sayfasına girip tc kimlik bilgilerini yazınız. Daha sonra açılacak olan hizmet dökümü panelinden ssk prim sorgulama sonuçlarını detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

Benzer Gönderiler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir