SSK Hizmet Dökümü

SSK Hizmet Dökümü, şifresiz olarak TC ile alabileceğiniz ssk sigorta prim gün sayısını gösteren hizmet dökümüdür.

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) yapılandığı tarihten 2011 yılına E-Devlet sisteminin bir parçası olarak online hizmet veriyordu.

Sosyal Sigortalar Kurumu (SSK) adıyla faaliyetlerini yürüttüğü zaman içerisinde kendi web sitesi üzerinden sağlanan bir çok hesaplama ve sorgulama işlemlerini yeni dönemde E-Devlet Kapısı uygulamasıyla birleştirince SSKlı hak sahiplerini büyük bir zorlukla başbaşa bırakmıştılar. Bu zorluk tahmin edeceğiniz üzere E-Devlet Şifresi uygulamasıydı. Bu şifre hem PTT aracılığıyla alınıyor hem de sürekli güncellemek gerektiği için sık sık unutuluyordu.

 

2011 yılına gelindiğinde Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) oluşan bu mağduriyeti gidermek için tekrardan SSK e-hizmet sistemine dönüş yaptı. Yenilenen web sitesiyle tüm işlemleri tek bir çatı altına toplamayı başardığı gibi, sadece SSK Hizmet Dökümü işlemleri değil, E-Rapor, E-Ödenek gibi daha bir çok işlemi de internet üzerinden öğrenilmesine olanak sağladı.

Hizmet Dökümü Almak için artık yapmanız gereken tek şey TC Kimlik No girip Aile Sıra No ekleyip kolayca girişi yapıp SSK Hizmet Dökümünüzün detaylarına ulaşabilirsiniz.

Aşağıdaki bağlantıya girerek Şifresiz SSK Hizmet Dökümü alabilirsiniz.

SSK Hizmet Dökümü

Benzer Gönderiler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir