SSK Emeklilik Sorgulama

Emeklilik zamanı yaklaşan sigortalıların en çok yaptıkları iş olan ssk emeklilik sorgulama, nasıl yapıldığına dair detaylıca anlatımı bu yazıda bulabilirsiniz.

Öncelikle hayırlı olmasını diliyorum. Yıllardır verilen hizmet sonucunda emekli olmak için gereken şartlar taşınıp emeklilik başvurusu yapılacak. Tabi bu durumda ne zaman emekli olurum sorusuna yanıtlar aranacak. Sigorta primi ödenen ssklılar internetten ne zaman emekli olacaklarına dair tarih bilgilerini sorgulama yapma şansına sahip. Ssk emeklilik sorgulama sistemi sayesinde hizmet bilgilerini girerek hangi gün emekli olacaklarını dahi öğrenebilirler.

Şimdi hep beraber ssk emeklilik sorgulama yapalım ve 4a’lıların nasıl emekli olacakları tarihi öğrendiklerini birlikte görelim.

Emeklilik Sorgulama Nasıl Yapılır?

Öncelikle sayfada paylaştığım 2 adet bağlantıya girelim. Bunlardan biri istanbul sosyal güvenlik kurumunun kendi bünyesinde barınan sigortalıların emekliliklerini sorgulayacak oldukları sorgu panelidir. Buraya girdiğinizde yapmanız gereken tc kimlik no ve emeklilik başvurusunda verdiğiniz cep telefonu numarasını yazmanız gerekir. Bu bilgilerin girişi yapıldıktan sonra sorgula dediğinizde ssk emeklilik sorgulama sonucuna ulaşabileceksiniz.

SSK Emeklilik Sorgulama
SSK Emeklilik Sorgulama

Bir diğer işlem genel olarak SGK’nın evrak takip sistemidir. Bu sistem de tc ile sorgulama usulü çalışmaktadır. Girdiğinizde kimlik numarasını ve evrak kayıt yılını seçmeniz istenir (tarih bölümü sağ taraftan seçilir). Evrak ara dediğinizde size ait olan evrakın durumu hakkında bilgi alabilirsiniz.

SSK emeklilik sorgulama konusunda bazı önemli ayrıntılar da paylaşmak istiyorum. Öncelikle bu işlem kişisel bilgiler içerdiği için resmi sitelerden başka hiçbir platformda paylaşmayın. Kötü niyetli kişiler kimlik bilgilerinize erişmek isteyebilirler. SSK emeklilik sorgulamasını yapabileceğiniz adresler bellidir. Örneklerde de belirttiğim adreslerin dışında e devlet sisteminde de bilgi sahibi olabilirsiniz. E devlet üzerinden ssk emeklilik sorgulaması için şifreniz olması gerekir. Şifreniz yoksa pttden 1 lira karşılığında alabilirsiniz.

Ssk Emeklilik Sorgulama

Benzer Gönderiler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir