İnternetten SSK Sorgulama

İnternetten ssk sorgulama uygulaması, 2011 yılından beri tc kimlik no kullanılarak yapılmakta ve sigorta prim, hizmet dökümü ve gün sorgulama yapmak isteyenler tarafından kullanılmaktadır.

Günümüzde gelişen teknoloji ve Türkiye’nin buna ayırdığı altyapı çalışmaları sayesinde, devlet kurumları sanallaşmaya ve vatandaşa hizmeti ileri boyutlara getirmeye başladı. Bu kurumların başında da şüphesiz Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) geliyor. Sgk, geliştirdiği online çözümler sayesinde sigortalı vatandaşların ssk sorgulama, ssk hizmet dökümü alma, ssk prim sorgulama, ssk gün sorgulama gibi önemli işlemleri internetten ssk sorgulama programıyla yapmalarına imkan sunuyor.

İnternetten SSK Sorgulama
İnternetten SSK Sorgulama

İnternetten ssk sorgulama sayesinde vatandaşlar, kolay, anlaşılabilir ve kullanışlı bir panel üzerinden tc kimlik no gibi özel bilgilerini sorgu alanına giriş yapmaları isteniliyor. Bu bilgilerin girişi sonrasında sorgula denildiğinde, kişiye özel ssk hizmet sayfası açılıyor ve buradan istenilen ve erişim sağlanan tüm bilgilere ulaşılıyor. Eski dönem ssk sorgulama sayfasına oranlar kat be kat daha kullanışlı ve kolay olan proje sayesinde insanların hizmet alması da kolaylaşıyor.

Sosyal Güvenlik Kurumu’nun sanal hizmetleri bununla da sınırlı değil. İnternetten ssk sorgulamanın haricinde akıllı telefonlar için mobil ssk sorgulama uygulamaları da mevcut. Bu uygulamalar genel olarak sigortanın başladığı tarihten son ssk primi ödendiği güne kadar geçen sürede ödenen ssk primlerini özet olarak vatandaşa sunuyor. Detaylı bir uygulama olmasa da sigortalı mıyım sorusunun yanıtını arayan ya da sigorta ödeniyor mu diye merak edenlerin merakını giderecek kadar yeterli olan bir uygulama. Bu mobil ssk sorgulama uygulamasını android cep telefonunuzun play marketine girerek indirebilirsiniz. Kullanımdan ya da indirme işleminden herhangi bir ücret alınmamaktadır.

İnternetten SSK Sorgulama

Benzer Gönderiler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir