Hizmet Dökümü Gün Sorgulama

SSK sigortası ödenen çalışanlar hizmet dökümü ile ssk gün sorgulamasının sonuçlarını öğrenebilirler. Hizmet dökümü gün sorgulama uygulaması şifresizdir.

İster özel sektör de çalışan işçiler olsun ister kamu çalışanları, hizmet dökümü aldıklarında ssk prim gün sonuçlarını öğrenebilirler. Aynı zamanda kendine ait işyeri olanlar (bağkurlular) da hizmet dökümü ile sigorta gün sorgulama sonuçlarını öğrenebilirler.

Hizmet Dökümü Gün Sorgulama
Hizmet Dökümü Gün Sorgulama

Günümüz şartlarında sigortanın değeri daha da artmaya başlıyor. Hal böyle olunca çalışan kesin maaşla birlikte sigorta primlerinin ödenmesine de özen gösteriyor. Özellikle çocuklu ya da yeni evli çalışanlar ssk konusunda oldukça hassaslar. Bu aslında çok güzel bir şey. Nedeni ise, hem kayıtdışılık azalmış oluyor hem de çalışan kişi kendi geleceğini güvence altına alıyor.

Bugün sigortasız çalışan kişi hastaneye gittiğinde dünyanın parasını ödemek zorunda, oysa ssk sigorta primi ödenen çalışan hastane ve sağlık hizmetlerinden ücretsiz olarak yararlanmakta ve ilaç alırken de cüzi rakamlar ödemekte. Sigorta bilincinin oturması uzun süre almış olsa da günümüzde her çalışan sigorta priminin öneminin farkında.

Çalışanlar ssk’dan alınan hizmet dökümlerinde sigorta prim gün sayılarını öğrenirler. Bu ssk gün sorgulama işlemi rapor parası, emeklilik ya da iş çıkışları için önemlidir. Bu konuların ayrıntıları diğer yazılarımızda vermiştik. Bu yazımız ssk gün sorgulama yapmak isteyenlere bilgi sunmak amacını taşıyor. Sigortalı kişinin ssk gün sorgulaması yapmak için tc kimlik numarasını bilmesi yeterlidir. Sayfamızda yeralan bağlantıya girip tc ile ssk gün sorgulama yapabilir ve sigorta durumları hakkında detaylara ulaşabilirler.

Herkese iyi çalışmalar, iyi günler.

Hizmet Dökümü Gün Sorgulama

Benzer Gönderiler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir