SGK Sorgulama

Emekli Maaşı Hesaplama

Emeklilik için gereken şartlar sağlandıktan ve ssk sigorta prim sayısı da uygun olduktan sonra emeklilik başvurusu yapılır ve beklenilir. Bu esnada kafadaki en büyük soru işaretlerinden biri de emekli maaşının kaç para olacağıdır. Emekli olmadan önce bir çok çalışan emekli maaşı hesaplama yaparak ssk, bağkur ya da sgk emekli maaşı sorgulama işlemini yaparlar. emekli maaşı nasıl hesaplanır diye düşünenler için Kurum tarafından sunulan emekli maaşı hesaplama tablosu ve uygulaması ile emekli olduğunda kaç para maaş alacağını öğrenmek isteyenlere online hesaplama sistemini sunuyor.

 

Emekli maaşı hesaplama işlemini gerçekleştirmek oldukça basittir. Bu işlemi gerçekleştirdiğinizde ssk sicil numarasına bağlı olarak çalışan ve emekli olmak için gerekli olan sgk, bağkur ya da ssk primini dolduranlar emekli aylığı hesaplamasını yapabilirler.

 

Emekli Maaşı Sorgulama

Emekli maaşı sorgulama işlemi T.C. kimlik numarası ve ssk sicil numarası gerektiren bir e-sorgulama işlemidir. Bu işlem sayesinden emekli maaşının kaç para olduğunu öğrenebilir ve emekliliğinizde alacak olduğunu emekli aylığı tutarını yaklaşık değerlerini görüntüleyebilirsiniz.

 

Ne kadar emekli maaşı alırım diye merak ediyorsanız sgk emeklilik maaşı hesaplama formunda istenilen tc kimlik numarası, ssk sicil no, baba adı, doğum tarihi vs bilgileri girdikten sonra sorgula demeniz yeterlidir.

 


TC Kimlik Numarası
SSK Sicil Numarası
Baba Adı       
Nüfus İl
Doğum Tarihi
   

Lütfen, Kimlik bilgilerinizi girip Sorgula tuşuna basınız


Haberler Haberler