E Devlet ile Bağkur Sorgulama

Bağkur primlerinize dair tüm detaylı bilgileri e devlet ile bağkur sorgulama yaparak öğrenmek için sadece birkaç dakikanızı ayırmanız yeterli olacaktır.Artık internet üzerinden yapacağınız basit bir sorgulama işlemi ile Bağkur bilgilerinizin tamamını görebiliyorsunuz. Bunun için TC kimlik numaranızı kullanabilirsiniz. Fakat e devlet ile Bağkur sorgulama daha sorunsuz bir şekilde istediğiniz bilgilerin tamamına erişmenizi sağlayabilir.

E Devlet ile Bağkur Sorgulama
E Devlet ile Bağkur Sorgulama

E-devlet şifrenizi daha önce almadıysanız en yakın PTT şubesine giderek çok cüzi bir düzeyde ödeme yapmanız şifrenizi anında almanızı sağlayacaktır. Zira bu şifre ile çok sayıda resmi işlemi internetten kısa sürede gerçekleştirebiliyor, pek çok konuda bilgi edinebiliyorsunuz. Eğer daha önce e-devlet şifresi aldıysanız ancak şifrenizi hatırlamıyorsanız bu durumda yeniden PTT şubesine gitmeniz ve yeni bir şifre almanız gerekecek.

Bağkur hizmet dökümü sorgulama işlemlerinizi yapmak için TC kimlik numaranız, baba adınız, nüfusa kayıtlı olduğunuz il ile ilçe, kimlik belgenizde yazan aile sıra numarası, cilt numarası ve doğum tarihinizi eksiksiz ve hatasız bir şekilde karşınıza çıkan boş alanlara yazmanız gerekiyor. Ardından alt bölümdeki güvenlik kodunu da yazarak sorgula yazısına tıkladığınızda hizmet dökümü karşınıza çıkacaktır.

Unutmayın, bağkur yani SGK 4/b prim sorgulama işlemi tc ile değil e devlet şifresi ile yapılmaktadır. Bu sebeple resmi olmayan yerlere tc kimlik numarası girişi yapmamanızı öneriyorum. E devlet üzerinden 4b ödeme dökümü alarak bağkur sorgulama sonuçlarını öğrenebilirsiniz.

E Devlet ile Bağkur Sorgulama

Benzer Gönderiler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir