Tc ile Sigorta Sorgulama

Dostlar bugün sizlere sigorta sorgulama olayının tc ile nasıl yapıldığını anlatacağım.

Tc ile sigorta sorgulama oldukça basit bir olay. Bu konuya değinmeden önce klasik dertleşmemizi yapalım.

Evet arkadaşlar, bundan 6 sene önce bir ameliyat geçirdim. Kasığımda çıkan fıtık sebebiyle çektiğim ıstırapları bir ben bilirim bir de yaşayanlar. O dönem ssk’lı değilim. İşyerim sigorta yaptırmadı, doğrusu bende pek ihtiyaç duymadım. Pişmanlık tabi fıtıkla birlikte başladı.

Sigortan yoksa ve ameliyat olman gerekiyorsa bunun mali külfeti ağır olur. Dönemin parasıyla cebimden her ay 300 lira verip ssk kaydımı yaptırıp sigorta primi ödemeye başladım.

Bildiğiniz üzere ssk işe giriş yaptırmak hastane hizmetlerinden yararlanmak için yeterli değil. En az 90 gündü sanırım ücretsiz ameliyat olmak için ödenmesi gereken sigorta primi.

Yatırmaya başladım ve vakti gelince de sağlık provizyonu yaptırdım. Doktorla görüşüp ameliyat tarihini de kesinleştirdim. Tabi bu esnada 6 ay geçmiş ve fıtık bayağı bi şişmişti. Günü gelince ameliyatı oldum ve şükür iyiyim.

O dönem sigorta sorgulama ya da ssk benim için sadece anlamsız bir söz dizimiydi. Lazım olunca önemini anladım. İlk ssk sigorta sorgulamayı ameliyattan 1 ay sonra yaptım ve toplamda 8,5 ay sigorta primi ödemiştim.

Öyle yani dostlar, sigorta priminin ödendiğinden emin olun, sık sık sigorta sorgulama yapın ve bir aksilik olmadığından emin olun. Üstelik günümüzde ssk sigortasını öğrenmek için tc kimlik no yeterli. SGK’nın sitesi aracılığıyla tc ile sigorta sorgulama yapabilir ve rahat edebilirsiniz.

Tc ile Sigorta Sorgulama

Benzer Gönderiler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir