Tc ile Şifresiz SSK Sorgulama


Tc ile Şifresiz SSK Sorgulama
Tc ile Şifresiz SSK Sorgulama

Tc ile şifresiz ssk sorgulama işlemi genel olarak sigorta hizmet dökümü almak için kullanılan en basit yöntemdir. Tc no ile yapılan ssk sorgulama işlemi ile sgk hizmet dökümü bilgilerine ulaşıp detaylı ssk sorgulamalarına ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de çalışan yerli ve yabancı vatandaşlar ssk primini ve sigortasının olup olmadığını ssk sorgulama yaparak öğrenebilirler. Bunun için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları TC kimlik numaralarını kullanmalıdırlar. Tc ile şifresiz ssk sorgulama hizmet birimine esgm ile girilir. Burada uyruk seçimi yapılır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan sigortalılar T.C. bölümünden girdiklerinde tc no, cilt no gibi kişisel bilgileri girmeleri gerekir. Daha sonra sorgula denildiğinde şifresiz tc ile ssk sorgulama yapılmış olur.

Tc ile Şifresiz SSK Sorgulama
Tc ile Şifresiz SSK Sorgulama

Peki ssk sorgulamasını yaptık. Karşımıza çıkan ekrandaki hizmet bilgisi yazılı alandan 4a hizmet dökümü, 4c hizmet dökümü kısımlarından ilgili çalışılan sgk kodu seçilmelidir. Yani özel sektörde ya da 4/a kadrolu memur iseniz 4a hizmet dökümü kısmına tıklamanız yeterlidir. Karşınıza çıkan sayfada ssk hizmet sorgulama dökümü listeler halinde yer alacaktır.

Tc ile şifresiz ssk sorgulama işlemi sosyal güvenlik kurumu tarafından vatandaşların sigorta sorgulama işlemlerini hızlandırmaları için kurulmuş olan devletin en aktif online kurum sayfalarından biridir. Aynı sayfalar aracılığıyla rapor parası sorgulama gibi daha farklı ssk işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

25 Comments Posted

  1. ev hanimiyim yurt disinda yasiyorum .hastaliktan 130 ,euro aliyorun.yasim 42 turkiyeden emekli olabilirbiyim .kac yasinda emekli olabilirim.

  2. Mrhb.Ben .11.08.1981,den buna sigortali olarak calisiyorum.dogum tarihim.:09.11.1963-Ne zaman emekli olabilirim ve ne kadar prim ödemem gerekiyor.saygilarimla.is kaybim .%60

  3. En son sigotalı çalıştığım yerde hangi tarihte işe başladım
    En son çalıştığım işe ne zaman başladım

  4. 2005 baslama tarihi sigortam 65 yas beklemek gerekiyo mus prim dolunca o yas buulabilirmiyiz belli degil acaba bu degisirmi

  5. %61 engelli raporun var işe girişim 1993.2000 yılından önce 150 günüm var.Şuanda 3600 günüm var ne zaman emekli olurum.Maaşım ne olur teşekkürler

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*