SSK SGK İntibak Zammı İtiraz Dilekçesi

SSK intibak zammınızı sorgulamak istediğinizde intibak zammından yararlanamadığınızı gördünüz ya da beklediğiniz ortanın çok fazla altında yapılan bir zamla karşılaştınız. Bu durumda yapacak olduğunuz ilk işlem intibak zammı itiraz dilekçesi doldurmak ve ilgili Sosyal Güvenlik Kurumu ( SGK ) birimine başvurmak olacaktır.

Peki intibak zammı itiraz dilekçesi nedir? SSK intibak zammı itiraz dilekçesi nasıl doldurulur? SGK intibak zammı itiraz dilekçesi örneği nereden indirilir? işte aklınıza takılan tüm soruların cevapları makalemizin devamında bulabilirsiniz.

Bir çok aşırı emekli ve intibak zammı hakkına sahip olan kişi büyük bir bekleyiş içinde oranların açıklanmasını ve bir nebze olsun yapılan zammın maaşlarda iyileştirme yapacağı dileğiyle intibak zam oranlarını beklemeye başlandı. Bu bekleyişin sonucunda açıklanan intibak zam oranları bir kısımı tatmin etmiş olsa da büyük bir kısma da hayal kırıklığı yaşattı.

SSK SGK İntibak Zammı İtiraz Dilekçesi
SSK SGK İntibak Zammı İtiraz Dilekçesi

SGK tarafında açıklanan bu intibak zam oranları karşısında hakkını aramak dileyen hak sahiplerinin yapacağı ilk iş zaman kaybetmeden makalemizin sonundaki intibak Zammı itiraz Dilekçe örneği ni doldurduktan sonra en yakın Sosyal Güvenlik Kurumu birimine itirazlarını yapmaları gerekebilir.

intibak zammı itiraz dilekçesinde kısaca aşağıda yazan bilgiler doldurulur.

İNTİBAK İTİRAZ DİLEKÇESİ

…./…./20

 

 

SOSYAL GÜVENLİK KURUMU MÜDÜRLÜĞÜNE

 

Sosyal Güvenlik Kurumu’dan ………tarihinde … yıl…..prim günü esas alınarak emekli oldum…İntibak zammımın eksik hesaplandığını fark ettim. İntibak zammımın yeniden hesaplamasını talep ediyorum.

Gerekli düzeltmenin yapılması hususunda gereğini arz ederim.

 

 

 

Adres: ……………………                                                                          Ad Soyad

……………………………                                                                                İmza

…………………………

 

Emeklinin:
T.C. Kimlik Numara   : ………………….
Ad Soyad                   : .…………………
Baba Adı                    :…………………..

Anne Adı                   :…………………..

Doğum Tarihi             :…………………..

Doğum Yeri               :…………………..

Benzer Gönderiler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir