SSK İşe Giriş Tarihi Sorgulama Öğrenme

Ssk sigortalı çalışanın ssk işe giriş tarihini sorgulama yapıp öğrenme işlemi internetten yapılır. SGK SSK İşe Giriş Sorgulama, ilk defa sigortalı olarak işe giriş tarihiniz emekliliğiniz konusunda son derece önem arz eder. Sigortasız olarak çalıştığınız günlerin SGK kapsamı ve dolayısıyla emeklilik hesaplama kapsamı dışında kaldığını bilmeniz gerekiyor. SSK işe giriş sorgulama işlemi ile kolaylıkla öğrenilebilecek bilgiler arasında yer almaktadır. İnternetten online olarak yapacağınız sorgulama işlemi için bazı kimlik bilgilerinize gereksiniminiz olacak.

TC kimlik numaranız, nüfusa bağlı olduğunuz il, kimliğiniz üzerinde yazan cilt numarası ve doğum yılınızı sorgulama sayfasında gördüğünüz bol alanlara yazmanız ve ardından güvenlik kodu kutusunda yer alan kod bilgisini de aynı şekilde boş kutuya yazmanız işleminizin yapılması için yeterli olacaktır. Sorgulama işleminizin gerçekleşmesinin ardından karşınıza SSK hizmet dökümü çıkacak.

Dökümü dikkatli şekilde incelediğinizde ilk işe giriş tarihinizi ve primlerinizin ay içerisinde tam olarak yatırılıp yatırılmadığını görebilirsiniz. Aynı zamanda eksik prim günlerinizi, primlerinizin maaşınız üzerinden yatırılıp yatırılmadığını ve daha pek çok bilgiyi tek bir sorgulama işlemi ile öğrenebiliyorsunuz. Aynı sorgulama işlemini e-devlet şifrenizi kullanarak da gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca hizmet dökümünün çıktısını PDF bölümünden alabiliyorsunuz.

Detaylı olarak incelemenize rağmen sgk ssk işe giriş tarihini göremiyorsanız ya sigortanız ödenmiyordur ya da işe girdikten sonraki ayın başında ssk işe giriş sorgulaması yapıyorsunuzdur. Bu gibi durumlarda, işe girdiğiniz ayın sonraki ayının sonunda kontrol etmeniz kafa karışıklığını önleyecektir.

Benzer Gönderiler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir