Ssk Hizmet Dökümü eDevlet

Uğraşı ve güvenliğine önem verenler için e devlet şifresiyle ssk hizmet dökümü almak oldukça ideal. Sigorta bilgilerini güvenle sorgulayıp görüntüleyebilirsin.
Günümüzde her ne kadar şifresiz işlemler tutuluyor olsa da edevlet şifresi kullanarak ssk sorgulamaları yapanların sayısı azımsanmayacak seviyede. Yapılan bu ssk sorgulamalarında en çok alınmak istenen bilgi ssk hizmet dökümü.

Ssk Hizmet Dökümü eDevlet
eDevlet Ssk Hizmet Dökümü

Bildiğiniz gibi ssk hizmet dönümünde yer alan göstergeler kişinin sigortalılık durumuyla direkt alakalı verilerdir. Bunlar toplam sigorta gün sayısı, aylık ödenen ssk prim sayısı, sigorta başlangıç tarihi, ssk işe ilk giriş tarihi gibi sigortalı kişinin sosyal güvenlik kurumunda tutulan bilgilerdir. Bu bilgiler ışığında sigorta primi ödeyen kişinin sağlık hizmeti durumu ve emeklilik hesabı yapılır. Bütün bu işlemler ssk hizmet dönümünde yer alan rakamsal veriler aracılığıyla gerçekleştirilir.

Ssk hizmet bilgisinin edevlet yöntemiyle alındığını belirtmiştim. E devlet ile ssk hizmet dökümü sorgulamak için size özel olan e devlet şifresine sahip olmanız gerekiyor. Eğer bu şifreye sahipseniz ssk hizmet dökümünü sisteme giriş yapıp e devlet kapısından alabilirsiniz.

Daha önce de belirttiğim gibi bu işlem sadece tc ile de alınmakta olduğunu unutmayın.

E devlet Ssk hizmet dökümü

Benzer Gönderiler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir