SSK Gün Sorgulama

Eylül ayıyla birlikte yeni işe girmeler de başladı. Sigortalı işe girenler için ssk gün sorgulama nasıl yapılıyor anlatacağım.

Bugün eylül ayının ikinci sorgu makalesini yazacağım. Seçtiğim konuyu ssk gün sorgulama olarak belirledim. Özellikle iş hayatına yeni başlayanlar için yararlı olacağını düşünüyorum.

Bir iş başvurusu yapıldığında maaş, mesai gibi ayrıntılardan sonra sigorta konusu gündeme gelir. Aslında sigorta maaş miktarından sonraki en önemli etkendir. Çalışan kişinin sigortalı olması işyerindeki verimini arttıracağı gibi hastahaneye işi düştüğünde de yararına olacaktır. Bununla birlikte sigortalı olarak ssk primi ödeyenler emeklilik için de koca bir adım atmış olur.

İşe başladınız ve sigortanın yapılıp yapılmadığını öğrenmek istiyorsunuz. Bu durumda ssk gün sorgulama yapmanız gerekiyor. SSK’ya aylık kaç gün çalıştığınız hakkında verilen bilgidir aynı zamanda. Ssk gün sorgulama yaparak sigorta priminin eksik ödenmediğinden emin olabilirsiniz.
Evet arkadaşlar, ssk gün sorgulaması şifresiz tc kimlik no ile yapılıyor. İsteyenler e devlet şifresi varsa edevlet ile ssk gün sorgulama da yapabilir. Ben size tc ile olan ssk gün sorgulamayı anlatacağım.

İlk yapmanız gereken yazımızda yer alan ssk gün sorgulama sayfasına girmeniz gerekiyor. Açılan yeni sayfada tc kimlik numarasında yer alan 11 haneli rakam giriliyor,  diğer bilgiler de yazıldığında sorgula düğmesine basmanız yeterli. Açılan sayfanın sağ bölümünde hizmet bilgisi adındaki alandan ssk prim gün sayısını öğrenebilirsiniz.

SSK Gün Sorgulama

Benzer Gönderiler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir