Sigorta Sorgulama

Bugün sizlere sigorta sorgulamayı anlatacağım. Eskilerin tabiriyle ssk sorgulama olarak da bilinen sigorta sorgulama her çalışan tarafından mutlaka yapılır.

Sigortalı çalışan kişi işine daha fazla sarılır. Çünkü ssk sigortası sayesinde hastane ve sağlık hizmetlerinden ücretsiz olarak yararlanma şansına sahip olduğu gibi ileriye dönük de bir garanti sağlar. Bu garanti tabii ki emekliliktir. Emeklilik bir çok çalışan için hayal gibi görünse de durum öyle değil.

Sigorta Sorgulama
Sigorta Sorgulama

Sigorta sorgulama ile ssk primlerinizi öğrenir ve iş yeriniz sizi kaç paradan sigortalı gösterdiğine dair bilgi almış olursunuz. Bir çok işletme maaş üzerinden ssk sigorta primlerini yatırıyor olsa da azımsanmayacak bir kesim de düşük ücretli gösterip işçinin hakkından çalmaktadır. Sigorta sorgulaması bir anlamda da bunun kontrolü için yapılır.

Ücretsiz bir işlem olduğu için de internet bağlantısı olan her cihaz üzerinden sigorta sorgulama yapılmaktadır. Hatta sosyal güvenlik kurumu akıllı telefonlar için (android ve ios) uygulamalar geliştirip vatandaşın hizmetine sunarak daha kolay sorgulama yapabilmesine de olanak sağladığını biliyoruz.

Sigorta sorgulama aynı zamanda şifresiz olarak da yapılabilir. SSK hizmet dökümü olarak da karşımıza çıkan bu işlem e devlet sisteminin aksine sgk’nın kendi sunucusu üzerinden tc ile sigorta sorgulama yapabilmek mümkündür. Bu yönüyle de insanların bilgiye kolayca erişmesi ve zamandan tasarruf edilmesi amaçlanmıştır.

Sigorta sorgulamasını sitemizdeki linkte girerek yapabilirsiniz. Şifresiz olarak tc no ve tc kimlik bilgilerini girmeniz bu işlem için yeterlidir.

Sigorta Sorgulama

Benzer Gönderiler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir