Sigorta Sorgulama Şifresiz

Sigorta bilgilerine ulaşmak isteyen vatandaşlar şifresiz sigorta sorgulama yaparlar. Bugünkü konum sigorta sorgulamanın şifresiz sorgulanması.

Öncelikle hoşgeldin sevgili ziyaretçi. Burada okuyacakların şifresiz sigorta sorgulamanın nasıl yapıldığına dair kısa ve pratik bilgilerdir. Eğer şifreli sigorta sorgulama yapmak istiyorsan e-devlet alanına bakman yeterlidir.

İster aktif çalışan olun, isterseniz işsiz olun hiç farketmez, eğer sigorta girişi yaptırdıysanız sigorta durumunuzu sorgulayabilirsiniz. SSK sigorta sorgulama hakkından prim ödeyen herkes yararlanabilir. Sosyal Güvenlik Kurumu sigorta durumunu öğrenmek isteyenler için şifresiz sigorta sorgulama servisini aktif edeli uzun yıllar oldu. Daha önceleri aynı olay SSK yani Sosyal Sigortalar Kurumu döneminde de vardı. Ama ssk sigorta sorgulama sayfası gerek karışık oluşu gerekse de sürekli arıza çıkarması sebebiyle yenilendi ve daha güçlü bir yapıya sahip oldu.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olun ya da olmayın, uyruk belirterek sigortalılık durumunuz hakkında detaylara ulaşabilirsiniz. Tabi bu detayları öğrenmek için sigortalı olmanız gerek. Şu an çalışmıyor olsanız dahi sigorta girişinin yapılması yeterli.

Yabancıların Sigorta Sorgulama Ekranı
Yabancıların Sigorta Sorgulama Ekranı

Türk vatandaşları sayfadaki ilgili bağlantıya girdikleri zaman otomatikman açılan sayfadaki tc kimlik no yerlerini doldurup sorgula demeleri yeterli. Eğer Türk vatandaşı değilseniz Türk vatandaşı olmayanların sigorta sorgulaması da aynı yerden yapılıyor. Tek farklılık, uyruk seçtikten sonra tc kimlik no, ikamet tezkere no ve doğum yılını girmeniz.

Şifresiz sigorta sorgulama teriminin yan anlamları, şifresiz ssk sorgulama ve şifresiz ssk hizmet dökümü olduğunu da belirtmek isterim. Bütün bunlar tc ile yapılır.

Sigorta Sorgulama Şifresiz

Benzer Gönderiler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir