SGK Prim Gün Sorgulama

Çalışanları ilgilendiren sigorta sayısının sgk tarafından nasıl sorgulama yapılarak öğrenilir. Hizmet prim gün dökümünü öğrenmek için tc no yeterli olacak.
İş hayatında uzun yıllar bulunanların sık sık yaptıkları sigorta prim sayısını öğrenme işlemi bildiğiniz üzere sgk tarafından yapılmaktadır. 2008 yılından itibaren diğer ssk, bağkur ile emekli sandığına ödenen sigorta primleri tek kalemde sosyal güvenlik kurumu bünyesinde bulunmakta ve sigorta, emeklilik gibi durumlar da sgk üzerinden sağlanmaktadır.

SGK Prim Gün Sorgulama
SGK Prim Gün Sorgulama

Sgk prim günü sorgulama yaparak sigortalı mıyım, sigortam yapılmış mı, sgk başlangıç zamanı gibi bir sürü detaya ulaşabilirsiniz. Bu bilgilere tc numarasıyla erişmek mümkün. Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı tarafından yapılan internetten sorgulama sayesinde yapıyoruz.

SGK Prim Sayımı Nasıl Öğrenirim?

Sgk hizmetlerinden biri olan prim gün sayısını öğrenmek için sisteme giriş yapmamız gerek. Daha sonra bizden istenen tc kimlik bilgilerini gereken yerlere yazalım. Doğrulama yaptıktan sonra sorgula dememiz yeterli olacaktır. Buradan sonrası görsel olarak kolay. Hizmet Dökümü alanından prim sorgulama sonuçlarına, gün dökümüne bakabiliriz.

Sizde çalışıyorsanız ya da daha önce sigortalı olduysanız prim sayınızın ne kadar olduğunu öğrenebilirsiniz. Sgk prim gün sorgulama tc kimlik numarasıyla yapılan sgk’nın en aktif uygulamasıdır.

SGK Prim Gün Sorgulama

Benzer Gönderiler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir