SGK Sorgulama

Ne Zaman Emekli Olabilirim

Yurdum insanın çalışma hayatındaki en büyük arzusu emekli olmaktır. Emekli olurken de yüksek emekli maaşı almayı hedefler. Tabi bu kimileri için mümkün iken kimileri içinse hayaldır. Bunun sebebi de çalışma süreci boyunca asgari ücret seviyesin ödenen sgk ssk primleridir. Bağkurlular içinde durum aynıdır. Sosyal Sigortalar Kurumu SSK yani yenilenen haliyle Sosyal Güvenlik Kurumu SGK, sigorta primi ödeme miktarına göre emekli maaşı vermektedir.

 

Emeklilik sorgulama yapacak olan sigortalının bilmesi gereken bazı ayrıntılar vardır. Ne zaman emekli olabilirim demeden önce, sgk hizmet dökümünde yer alan prim sayısını ve sgk işe giriş tarihi bilgilerini bir yere not almak gerekmektedir. Çünkü birazdan yapacağımız emeklilik hesaplamasında bunları kullanacağız.


Emeklilik Sorgulama

SSK emeklilik sorgulama yaparken, cinsiyet seçimi, doğum tarihi ve sgk ssk işe giriş tarihini belirttikten sonra istenen bazı bilgiler vardır. Bunlar maluliyetin olup olmadığı, yurtdışında prim olup olmadığı gibi özel bilgilerdir. Bunun haricinde sgk sorgulama yaparak öğrendiğimiz ssk prim sayısını da ekrandaki alana girmemiz gerekmektedir. Daha sonrasında sigortamızda 3600 günü doldurduğumuz tarihi seçip göndermek yeterli olacaktır. Böylece emeklilik sorgulama, ne zaman emekli olabilirim, emekli oldum mu, ne zaman emekli olurum, emeklilik hesaplama, ssk emeklilik sorgulama sorularının yanıtını sgk kaynaklarından öğrenebiliriz.

 

NE ZAMAN EMEKLİ OLURUM?
Cinsiyetiniz Erkek Kadın Malüliyetiniz Var mı ?
Doğum Tarihiniz Erken Yaşlanma Var mı ?
Hizmete Başlama Tarihiniz
Mevcut  Bilgileriniz
SSK Prim Ödeme Gün Sayınız
Diğer Sandıklara Ait Gün Sayınız
Askerlik/Sanatçı Gün Sayınız
Fiili Gün Sayınız
Yurtdışı Gün Sayınız
3600 Günün Doldurulduğu Tarih
 Gerekli bilgileri girip GÖNDER tuşuna basınız.

Haberler Haberler