Hizmet Dökümü Gün Sorgulama


Hizmet Dökümü Gün Sorgulama
Hizmet Dökümü Gün Sorgulama

SSK sigortası ödenen çalışanlar hizmet dökümü ile ssk gün sorgulamasının sonuçlarını öğrenebilirler. Hizmet dökümü gün sorgulama uygulaması şifresizdir.

İster özel sektör de çalışan işçiler olsun ister kamu çalışanları, hizmet dökümü aldıklarında ssk prim gün sonuçlarını öğrenebilirler. Aynı zamanda kendine ait işyeri olanlar (bağkurlular) da hizmet dökümü ile sigorta gün sorgulama sonuçlarını öğrenebilirler.

Hizmet Dökümü Gün Sorgulama
Hizmet Dökümü Gün Sorgulama

Günümüz şartlarında sigortanın değeri daha da artmaya başlıyor. Hal böyle olunca çalışan kesin maaşla birlikte sigorta primlerinin ödenmesine de özen gösteriyor. Özellikle çocuklu ya da yeni evli çalışanlar ssk konusunda oldukça hassaslar. Bu aslında çok güzel bir şey. Nedeni ise, hem kayıtdışılık azalmış oluyor hem de çalışan kişi kendi geleceğini güvence altına alıyor.

Bugün sigortasız çalışan kişi hastaneye gittiğinde dünyanın parasını ödemek zorunda, oysa ssk sigorta primi ödenen çalışan hastane ve sağlık hizmetlerinden ücretsiz olarak yararlanmakta ve ilaç alırken de cüzi rakamlar ödemekte. Sigorta bilincinin oturması uzun süre almış olsa da günümüzde her çalışan sigorta priminin öneminin farkında.

Çalışanlar ssk’dan alınan hizmet dökümlerinde sigorta prim gün sayılarını öğrenirler. Bu ssk gün sorgulama işlemi rapor parası, emeklilik ya da iş çıkışları için önemlidir. Bu konuların ayrıntıları diğer yazılarımızda vermiştik. Bu yazımız ssk gün sorgulama yapmak isteyenlere bilgi sunmak amacını taşıyor. Sigortalı kişinin ssk gün sorgulaması yapmak için tc kimlik numarasını bilmesi yeterlidir. Sayfamızda yeralan bağlantıya girip tc ile ssk gün sorgulama yapabilir ve sigorta durumları hakkında detaylara ulaşabilirler.

Herkese iyi çalışmalar, iyi günler.

Hizmet Dökümü Gün Sorgulama

10 Comments Posted

  1. ssk gün sorgulama yapıp hizmet dökümünüzü mutlaka kontrol edin. adiler 5 aylık sigortamı yatırmamış. yazıklar olsun.

  2. hizmet dökümü gün sorgulaması yaptım ama ağustos ayının sgk primleri görünmüyor. geçmi geliyor ekrana ne oluyor?

  3. uzun süredir bağkur prim ödemesi yapmıyordum ve ödemeye başladım. bağkurlular da prim sayılarını öğrenmek için bu hizmet dökümü gün sorgulamasını mı yapıyorlar.

  4. sgk hizmet dökümü sorgulama yapıldğında burada çıkan hizmet bilgileri kesin midir. son çalıştığım ayın primleri ödenmemiş görülüyor. bunun sebebi ne olabilir. eylül ayında çalıştığım görülmüyor en son ağustos ayında 30 gün sigortalıyım.

  5. Nihayet hizmet dökümümde 5 bin günü gördüm. Az kaldı emekliliğime. Gün sorgulama yaparken yaşlandım. Ah bu işverenler ahh.

  6. sigorta primi ödetmedim 6 sene boyunca. Şimdi bin pişmanım, prim gün sayılarını her ay kontrol ediyorum. Aklıma takılan bir konu var, eksik ssk primlerini açıktan ödeyebiliyor muyum?

  7. Hizmet dökümündeki günler ne anlama geliyor? Prim sayısı mı o? Mesela ben ssk hizmet dökümü aldığımda 30 gün görüyorum ama bazı aylar 31 gün oluyor. Bunlar eksik mi ödenmiş oluyor. Her yıl 5 gün zararımız mı var?

  8. hizmet dökümü gün sorgulamasını cep telefonumdan yapamıyorum. sayfa açılıyor ama devamı gelmiyor. köyde olduğum içinde bilgisayarım yok. köydekilerde hizmet dökümü almak istiyor ama cepten yapamıyoruz. yardımcı olur musunuz?

  9. ssk hizmet dökümü gün sorgulama yapmak istiyorum ama beceremedim sanırım. tc no, cilt no hepsini girdim yine de hata verdi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*