İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Hizmet Dökümü Gün Sorgulama

SSK sigortası ödenen çalışanlar hizmet dökümü ile ssk gün sorgulamasının sonuçlarını öğrenebilirler. Hizmet dökümü gün sorgulama uygulaması şifresizdir.

İster özel sektör de çalışan işçiler olsun ister kamu çalışanları, hizmet dökümü aldıklarında ssk prim gün sonuçlarını öğrenebilirler. Aynı zamanda kendine ait işyeri olanlar (bağkurlular) da hizmet dökümü ile sigorta gün sorgulama sonuçlarını öğrenebilirler.

Hizmet Dökümü Gün Sorgulama
Hizmet Dökümü Gün Sorgulama

Günümüz şartlarında sigortanın değeri daha da artmaya başlıyor. Hal böyle olunca çalışan kesin maaşla birlikte sigorta primlerinin ödenmesine de özen gösteriyor. Özellikle çocuklu ya da yeni evli çalışanlar ssk konusunda oldukça hassaslar. Bu aslında çok güzel bir şey. Nedeni ise, hem kayıtdışılık azalmış oluyor hem de çalışan kişi kendi geleceğini güvence altına alıyor.

Bugün sigortasız çalışan kişi hastaneye gittiğinde dünyanın parasını ödemek zorunda, oysa ssk sigorta primi ödenen çalışan hastane ve sağlık hizmetlerinden ücretsiz olarak yararlanmakta ve ilaç alırken de cüzi rakamlar ödemekte. Sigorta bilincinin oturması uzun süre almış olsa da günümüzde her çalışan sigorta priminin öneminin farkında.

Çalışanlar ssk’dan alınan hizmet dökümlerinde sigorta prim gün sayılarını öğrenirler. Bu ssk gün sorgulama işlemi rapor parası, emeklilik ya da iş çıkışları için önemlidir. Bu konuların ayrıntıları diğer yazılarımızda vermiştik. Bu yazımız ssk gün sorgulama yapmak isteyenlere bilgi sunmak amacını taşıyor. Sigortalı kişinin ssk gün sorgulaması yapmak için tc kimlik numarasını bilmesi yeterlidir. Sayfamızda yeralan bağlantıya girip tc ile ssk gün sorgulama yapabilir ve sigorta durumları hakkında detaylara ulaşabilirler.

Herkese iyi çalışmalar, iyi günler.

Hizmet Dökümü Gün Sorgulama

10 Yorum

 1. demet demet 11 Eylül 2013

  ssk gün sorgulama yapıp hizmet dökümünüzü mutlaka kontrol edin. adiler 5 aylık sigortamı yatırmamış. yazıklar olsun.

  • admin admin Yazar | 11 Eylül 2013

   geçmiş olsun efendim. mahkeme yolunu kullanın.

 2. eda eda 27 Eylül 2013

  hizmet dökümü gün sorgulaması yaptım ama ağustos ayının sgk primleri görünmüyor. geçmi geliyor ekrana ne oluyor?

 3. ercan ercan 01 Ekim 2013

  uzun süredir bağkur prim ödemesi yapmıyordum ve ödemeye başladım. bağkurlular da prim sayılarını öğrenmek için bu hizmet dökümü gün sorgulamasını mı yapıyorlar.

 4. erman erman 16 Ekim 2013

  sgk hizmet dökümü sorgulama yapıldğında burada çıkan hizmet bilgileri kesin midir. son çalıştığım ayın primleri ödenmemiş görülüyor. bunun sebebi ne olabilir. eylül ayında çalıştığım görülmüyor en son ağustos ayında 30 gün sigortalıyım.

 5. Orhan Orhan 31 Ekim 2013

  Nihayet hizmet dökümümde 5 bin günü gördüm. Az kaldı emekliliğime. Gün sorgulama yaparken yaşlandım. Ah bu işverenler ahh.

 6. Zeynel Zeynel 31 Ekim 2013

  sigorta primi ödetmedim 6 sene boyunca. Şimdi bin pişmanım, prim gün sayılarını her ay kontrol ediyorum. Aklıma takılan bir konu var, eksik ssk primlerini açıktan ödeyebiliyor muyum?

 7. Fatma Fatma 03 Kasım 2013

  Hizmet dökümündeki günler ne anlama geliyor? Prim sayısı mı o? Mesela ben ssk hizmet dökümü aldığımda 30 gün görüyorum ama bazı aylar 31 gün oluyor. Bunlar eksik mi ödenmiş oluyor. Her yıl 5 gün zararımız mı var?

 8. cevher cevher 06 Kasım 2013

  hizmet dökümü gün sorgulamasını cep telefonumdan yapamıyorum. sayfa açılıyor ama devamı gelmiyor. köyde olduğum içinde bilgisayarım yok. köydekilerde hizmet dökümü almak istiyor ama cepten yapamıyoruz. yardımcı olur musunuz?

 9. Ertuğrul Ertuğrul 14 Kasım 2013

  ssk hizmet dökümü gün sorgulama yapmak istiyorum ama beceremedim sanırım. tc no, cilt no hepsini girdim yine de hata verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir