İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

GİB Borcu Yoktur Sorgulama

GİB Borcu yoktur sorgulama işlemi online olarak vergi borcu bilgisi almak isteyenler içindir. Gib vergi borcu yoktur yazısı ve başvuru formu sonucunu öğrenmek için internet vergi dairesine girmeniz gerekmektedir. GİB Borcu yoktur sorgulama, devletin en önemli kurumlarından biri olan vergi dairelerine gitmek yerine internet ortamından hizmete ulaşmak için geliştirilen bir sistemdir.

Günümüz Türkiye’sinde vatandaşların devlete daha çabuk ve kolay ulaşmaları ve işlerini kısa sürede görmeleri için kamu kurum ve kuruluşları kendi internet sayfalarını kullanıyor. Gelir İdaresi Başkanlığı, internet vergi dairesi üzerinden vatandaşlara vergi borcu sorgulamanın yanı sıra bir çok hizmeti de sağlıyor. Gib borcu yoktur sorgulama da bunlardan biri olarak karşımıza çıkıyor.

Gib e borcu yoktur sorgulama işlemi hakkında kurum tarafından verilen bilgilere bir göz atalım;

İnternet şifrenizle verilen beyannamelerinizi, tahakkuk ve ödemeler ile tüm vergi borcunuz muhasebecinizin sizin adınızına yapması gereken işlemleri yapıp yapmadığını görmek mümkün. Gerektiğinde diğer kamu kurum ve kuruluşlarına vereceğiniz GİB Borcu yoktur yazısını yada iade dileklerinizi kendiniz veya muhasebecinizin vermesi mümkündür.

Okuduğunuz üzere e-borcu yoktur sistemi üzerinden vergi dairesine gitmeye gerek olmaksızın gib borcu yoktur başvuru formu, gib borcu yoktur yazısı gibi gib vergi borcu yoktur yazısı sorgulama da yapılabilmektedir. Bunun için yapılması gereken ise GİB İnternet Vergi Dairesi’ne giriş yaptıktan sonra İnternet Vergi Dairesi/Kurumlar-Gelir Vergi Dairesi bağlantısına giriş yapmaktır. Girdiğinizde ilgili menüler aracılığıyla gib borcu yoktur yazısı başvuru formu sonuç sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

4 Yorum

 1. adem adem 16 Mayıs 2015

  SSK günü kaç gun

 2. yusuf yusuf 17 Haziran 2015

  Vergi borcum

 3. yusuf yusuf 17 Haziran 2015

  Son 3 yıl toplam iş günüm

 4. turhan turhan 05 Ocak 2016

  Pirim odemesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir