4a Hizmet Dökümü Sorgulama

Türkiye de çalışanların büyük çoğunluğu SGK kanunun 4a birimine göre sigortalıdır. 4a hizmet dökümü bu düzeyde çalışanların sigorta kontrolünü sağlar.

Ödenen sigorta primleri, kaç gün sigortalı olduğunuza dair detaylı bilgi, sigorta kurumuna bildirilen maaş miktarınız ve daha bir çok bilgi 4a hizmet dökümü aracılığıyla size bildirilir. Bu bilgiler SGK tarafından verildiği için güvenli ve kesin bilgilerdir. Sigortalı olarak iş hayatınıza başladığınız günden itibaren ssk primleriniz ödenmeye başlar ve Sosyal Güvenlik Kurumu sizin ssk primlerinizin hesabını tutar. Ta ki emekli oluncaya kadar.

4a Hizmet Dökümü Sorgulama
4a Hizmet Dökümü Sorgulama

Emekli olmanıza yakın zamanlar da ya da herhangi bir tarihte 4a hizmet dökümü sorgulaması sayesinde emeklilik hesaplama da yapmak mümkün. Ne zaman emekli olabilirim sorusunun cevabını SGK mevcut sistemi üzerinde size sunuyor. Bunun için gerekli olan bilgiler hizmet dökümünde mevcut.

4a hizmet dökümü çoğunlukla özel sektörde çalışan sigortalı işçilerin kullandıkları sigorta çizelgesidir. Bir takım devlet memurları da sgk 4a statüsündedir. Hizmet bilgisi 4a sekmesi yardımıyla bu bilgiler elde edilir.

4a hizmet dökümü şifresiz olarak sorgulanacağı gibi şifreli de sorgulanmaktadır. Edevlet sayfasından e devlet şifresiyle öğrenilebilir. Ekseriyetinde tc ile ssk hizmet dökümünün bir parçası olan tc ile 4a hizmet dökümü almakta mümkün. Zamandan ve stresten tasarruf etmek için hizmet dökümünü tc ile sorgulamanızı öneriyorum.

4a Hizmet Dökümü Sorgulama

Benzer Gönderiler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir